Palet Shrink Ambalaj İşlemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Güncelleme tarihi: 9 Tem 2020

Ripack 3000 El Shrink Tabancası kullanarak, 12 kg gaz tüpü ile kaç palet shrink ambalaj yapabilirim?


Örneğin, Ripack 3000 Shrink Isı Tabancasının saat başına tüketimi 2,9 ila 4,9 kg arasındadır (sürekli kullanımda). Ortalama 3,5 kg / saat (ortalama basınç) ile 110 palete kadar shrink ambalaj yapmak mümkündür.


Bu rakamlar sadece gösterge niteliğindedir; kullanılan shrink film kalınlığı, çalışma basıncı ve paletin boyutları performansı değiştirecek diğer faktörlerdir.Palet Shrink Ambalaj için Shrink Film Seçimi Nasıl Yapılır?

Shrink Film özelliklerinin doğru belirlenmesi, palet shrink ambalaj işleminizi daha kolaylaştıracak ve depolama ve nakliye sırasında yükünüzü koruyacaktır. Shrink film farklı kalınlıklarda, farklı ölçülerde ve farklı renklerde üretilebilmektedir.

Shrink film paketleme projeniz için doğru film seçimini yapmak esastır.

İlk aşama, palet shrink örtüsünün boyutunu belirlemektir. Palet boyutları açısından önemli standartlar vardır (80 × 120, 100 × 120, 120 × 120, vb.). Aşağıda paletinize uygun bir shrink film ölçüsünü hesaplamak için bazı ipuçları verilmiştir:

genişlik: Paletin + 50 ila 80 mm'si

uzunluk: paletin + 50 ila 80 mm'si

yükseklik = paletin yüksekliği + 1/2 genişlik + 150 ila 200 mm.

Değişken yükseklikteki paletler için, Multicover Torba Yapıcı serimizi kullanarak filmi dilediğiniz uzunlukta ilerletebilir ve uygun noktadan yapıştırıp keserek palet shrink örtüsünü kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu çözüm, kullanılan film miktarı ve finansal maliyet açısından israfı önler.

Daha sonra, yükün ağırlığına ve depolama ve taşıma yöntemlerine göre filmin kalınlığı dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, dengesiz ve ağır bir yükün kalın bir filme ihtiyacı olurken, potansiyel olarak dışarıda depolanacak olan karton kutular, sadece onları yağmurdan korumak için bir önlemden başka bir şeye ihtiyaç duymayacaktır.

Film kalınlığı hakkında bazı bilgiler:

Genel kullanım alanlarının % 75'inde: 120 µ

Keskin kenarlı ürünler: 150-180 µ

Ağır ancak palet üzerinde iyi oturan ürünler: 130-140 µ

Ağır ancak palet üzerinde iyi oturmayan ürünler: 180 µ

Akışkan olmayan ürünler için torbalar: 120-140 µ

Çok akışkan ürün içeren torbalar: 150 µ

İhtiyaçlarınıza en uygun çözüm hakkında size fikir vermek ve gereksinimleriniz için doğru filme yönlendirilmenizi tavsiye etmek için destek ekibimiz hizmetinizdedir.

Bizlere +90 533 690 0555 numaralı telefon / WhatsApp hattımızdan ulaşabilir ya da info@packpark.com.tr e-mail adresimize yazabilirsiniz.

204 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör